WhatsApp
adisyo ile dakikalar içinde pos sisteminizi açın!
+90 (216) 706 06 24
ya da

Restoranlar İçin 6 Etkili Pazarlama Stratejisi

Restoranlar İçin 6 Etkili Pazarlama Stratejisi
Günümüzde restoranların çalışma ve pazarlama stratejileri, dijital teknolojinin hayat bulması ile kökten değişim gösterdi. Dijital dünya sayesinde restoran sahipleri geleneksel yöntemle ağızdan ağza dolaştırılan sözlere bağımlı değiller. Siz de dikkatli bir tüketici iseniz son dönemlerde gittiğiniz restoranların çoğunun dijital medya ve mobil teknolojiden yararlandığını görebilirsiniz. Bahse konu restoranların pek çoğu dijital teknolojiyi kendi yararına doğru olarak kullanırken, bazıları da restoran pazarlama stratejileri yönetiminde zorlanır. Fakat restoranların gerek pandemi, gerekse diğer piyasa koşulları nedeniyle yaşadıkları şiddetli başarısızlık dönemleri son dönemlerde daha çok kendini göstermiştir. Bu noktada pazarlama stratejinizi tekrar gözden geçirmenin yanı sıra üst düzeyde tutmanız gerektiği de açıktır. Başarılı bir restoran olmak, lezzetli yemek pişirmenin daha ötesinde restoran pazarlama stratejilerini doğru kullanabilmekle de yakından ilgilidir. Yazının devamında denenmiş ve başarılı olmuş restoran pazarlama teknikleri hakkında bilgi veriyoruz.

Sosyal Medyada Sosyalleşin

Sosyal medya ortamlarında sunulan çeşitli lezzet resimleri en tutumlu insanları dahi ekstra para harcaması için teşvik ediyor. Restoranınıza sipariş akışını artırmak istiyorsanız işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmak amacıyla sosyal medya platformlarından yararlanmayı ihmal etmeyin. Bu konuda size öncelikle tavsiye edebileceğimiz sosyal medya platformları Instagram ve Facebook’tur. Bu alanda başarılı olmanın anahtarı birinci sınıf yemek resimleri ve video klipleri hazırlayarak tüketicilerinize sunmaktır. Bu konuda yeterli bilgi sahibi değilseniz, size yardımcı olması için bir sosyal medya uzmanı ile anlaşabilirsiniz.

Restoranınıza Ait Bir Web Siteniz Olsun

Web sitesi sahibi olmak dünyanın her yerinde bir yemek dükkanı işletmekle benzer getirilere sahip olabilir. Restoranınızın büyümesini amaçlıyorsanız profesyonel bir web siteniz olmalıdır. Uygun şekilde hazırlanan bir web sitesi sizin için daha büyük bir tüketici pazarı anlamına gelecektir. Web sitesi kurmanın sizin için zor olduğunu düşünüyorsanız sosyal medya uzmanı konusunu hallettiğiniz gibi uygun fiyatlı web sitesi hizmetleri kiralamayı ciddi ciddi düşünün. İnanın çok yararını göreceksiniz.

Yarışmalar Düzenleyin

Çevrimiçi ya da çevrimdışı yarışmalar ve kampanyalar düzenlemek restoranınızın tanınırlığını artırmak için çok iyi bir yoldur. Bu amaçla, fiziksel olarak çalıştırdığınız restoranınızda müşterilerin çevrimiçi katılım sağlayabilecekleri yarışmalar düzenleyin.

E-posta Kullanmayı Pazarlama Tekniklerinize Dahil Edin

Doğru uygulayacağınız bir e-posta pazarlaması, restoranınızı etkin bir şekilde pazarlamak için hayati öneme sahiptir. Bu amaçla e-posta listenizi büyütmek için uygulayabileceğiniz başlıca yol, müşterilerin formlarınızı şahsen ve çevrimiçi doldurmalarını sağlamaktır. Elde ettiğiniz adreslere e-postalar yollarken, menünüzü heyecan verici yemekler ve çeşitli fırsat teklifleri ile doldurun. E-posta pazarlaması restoran sektöründe çok yararlı bir araçtır. E-posta pazarlaması konusunda yeteri kadar tecrübeniz yoksa, bu konuda en iyi stratejiyi bulmak için bir uzmanla birlikte çalışın. Bu alanda yapılabilecek bir yanlış stratejinizin ters tepmesine sebep olabilir.

Yerel Yemek Blogger’larına ve Influencer’lara Ulaşın

Bir restoran sahibi olarak yemek bloggerları ve Influencerların geniş ağından faydalanmak da işlerinizi geliştirmekte size yardımcı olacaktır. Hatta bu kişilerin kendi ağlarında sizi desteklemeleri için, onlara ücretsiz yemek gibi teşvikler sunmaktan çekinmeyin.

Mobil Gıda Uygulamalarında Yeriniz Olsun

Tüketicilerden gelen yoğun talep üzerine, yıllar içinde çeşitli mobil gıda uygulamaları ortaya çıktı. Tüketiciler artık kendi tercihlerine uygun bir yemek için dakikalarca internette gezinmek zorunda değiller. Bunun yerine cep telefonlarına onları en yakın restorana yönlendiren uygulamaları yüklüyorlar. Restoranınızın mobil uygulama listelerinde yer aldığından emin olmak için bu tip gıda uygulamaları ile ortaklık kurun ve mobil teknoloji dalgasını kaçırmayın. Ufak bütçelerle kurduğunuz mobil uygulamanıza zamanla eklentiler ekleyebilir, hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Restoran ve Cafe

İşletme sahibi olmak isteyen birçok kişi, cafe, lokanta veya restoran açmak ister.

Restoran ve Cafe

Tanıtım ve reklam, yeni açılan bir işletmenin varlığını sürdürmesi ve faaliyet gösterdiği piyasada yer alan rakiplerinin karşısında durabilmesi için şart.

Restoran ve Cafe

Soslar yemeğinize şüphesiz değer katar. Bir yemeği kremsi, daha sulu hale getirir ve esas olarak temel bileşenlere lezzet verir.

Restoran ve Cafe

Büyük çapta yemek hizmeti sunan ve farklı sektörlerdeki iş yerlerinin önemli bir ihtiyacını karşılayan catering şirketleri ürün ve hizmet kalitesi açısından çeşitlilik gösteriyor.

Restoran ve Cafe

Otel, restoran, kafe gibi hizmet alanlarında yapılan yemek servisleri farklılık gösterir.

Yemek

İmza Tabağı, restoranınızın veya şefinizin kimliğini yansıtan, özgün bir yemektir. Bu benzersiz yemek, restoranınızın kalabalık pazarda tanınmasını sağlar ve rakiplerinizden farklılaşmanız için kritik bir unsurdur.

Yemek

Son yıllarda, sosyal medyanın da etkisiyle gelişen ve dönüşen restoran kültürü, çok sayıda konsepte özel farklı restoranların açılmasını sağladı.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Yemek yapmak bir sanattır ve şefler, bu sanatı ustalıkla icra eden kişilerdir. Şefler, mutfakta yemekleri hazırlayan, sunan ve yöneten liderlerdir.

Yemek

Bıçak, mutfakların vazgeçilmez ekipmanlarının başında geliyor.

Yemek

Sofra, yemek yeme kuralları ile başlayıp, oturuş ve davranış şekillerine kadar birçok farklı konuyu kapsayan ayrıntılı bir kavram.

Yemek

Gıda israfı, günümüz dünyasında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve hem ekonomik hem de çevresel açıdan olumsuz etkiler yaratıyor.

Yemek

Lezzet tutkunları bir yemekten keyif alabilmek için sadece menünün kalitesine değil ortamın ambiyansına ve yemeğin servisine de büyük önem verir.

Yemek

Yazar: Adisyo

Tablet Menü Nedir?

Gelişen teknoloji hayatın her alanında etkisini gösterirken kafe restoran sektöründe de önemli değişikliklere imza atıyor.

Yemek

Restoranınızın menüsü, bir yemek listesinden çok daha fazlasıdır. Potansiyel müşterileri markanızla tanıştırmak ve onları benzersiz mutfağınız hakkında heyecanlandırmak için en büyük pazarlama aracınız olabilir.

Yemek

POS sistemleri, cafe, restoran gibi işletmelerin müşterilerden alacakları ödemeleri kredi kartı, banka kartı veya diğer elektronik ödeme yöntemleri ile kabul etmelerine olanak sağlar.

Yemek

Gıda kamyonu olarak da anılan yemek kamyonları, yiyecek içecek sektörünün uygulanabilir

Yemek

Fransızca kökenli bir terim olan 'menü', sıradan bir kelimenin ötesinde, sofrada yer alacak tüm lezzetlerin bir araya getirildiği bir kompozisyonu ifade eder.

Yemek

Bir restoranda yemeklerin lezzeti ve servis hizmeti kadar önemli diğer bir nokta ise kuşkusuz masa düzenidir. Etkileyici bir masa düzeni misafirlerin restorandan memnun ayrılmasını ve hatta restoranın daimi müşterisi olmasını sağlar.

Yemek

Restoranlar, sosyal yaşamın canlı mekanlarıdır ve bu etkileyici dünyanın sorunsuz işlemesini sağlayan kişiler restoran müdürleridir.

Yemek

Cafe ve restoranlar, müşterilerine lezzetli yemeklerin yanı sıra sıcak ve samimi bir atmosfer sunarak keyifli bir yeme-içme deneyimi yaşatırlar.

Restoran ve Cafe

Cafe açmak, girişimci ruhunu kullanmak isteyen insanların genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Yemek

Yemek yapmak, sektör profesyonelleri için sadece iş değil, aynı zamanda bir sanat. Bu sanat da farklı pişirme teknikleri içerir.

Yemek

Bir kafe ve restoranda yemeğin kalitesi ve müşterilerin memnuniyeti için hazırlanma ve pişirme kadar yemeklerin servisi ve sunumu da önemlidir.

Yemek

Gıda sektörü hem teknolojinin gelişmesi hem de ortaya çıkan yeni gereksinimler nedeniyle hızla değişen bir sektör.

Yemek

estoran açmak isteyen herkesin mutlaka bir iş planına ihtiyacı vardır. Restaurant iş planı olmadan bu sektörde yer almaya çalışmak pusulasız bir gemi yolculuğuna çıkmak gibidir.

Yemek

Restoran işinde başarılı olmak sadece yemeklerin lezzetine ve hizmet kalitesine bağlı değildir.

Yemek

Hem sosyalleşme hem de lezzetli yemek yeme mekanı olan restoranlar, günlük hayatta önemli bir yere sahip.

Yemek

Restoran açmak isteyen bir girişimci iseniz, düşünmeniz gereken birçok detay var.

Yemek

İşletmelerin sürdürülebilirliği ve karlılığı, doğru maliyet kontrol mekanizmalarının varlığına bağlıdır.

Yemek

Fransızca bir kelime olan adisyon Türkçe karşılık olarak “hesap” anlamına gelir.

Yemek

Yunanca kökenli bir kelime olan "gastronomi", mide ve kural kelimelerinin birleşmesinden doğmuştur ve en basit şekliyle "iyi yemek pişirme bilimi" olarak ifade edilir.

Yemek

Geri dönüşüm var, geri dönüş yok! Yeme-içme sektöründeki “yeşil restoran”ların yükselişinden gün geçtikçe yaygınlaşan “Sıfır Atık Projesi”ne, sürdürülebilirlik kavramını ele aldık

Yemek

Pandemi sürecinin pek çok sektörü değiştireceği öngörülüyor ki bunların başında Yeme-İçme sektörü geliyor.

Yemek

Finansal hizmetler sağlayıcısı “NetCredit”, Antarktika hariç her kıtada yüzlerce işletmeyi kapsayan bir araştırmaya imza attı ve ortaya (çevrimiçi de ulaşılabilen) “Dünyanın En Eski 10 Restoranı” çıktı.

Yemek

Teknoloji ve inovasyon hızla ilerlerken, hala bir kavram var ki, onun önemini asla kaybetmiyor: Müşteri Memnuniyeti.

Yemek

2020 yılı şüphesiz tüm dünya için zor geçiyor. Covid-19 salgını sebebiyle pandemi ilan edilmesi adeta hayatı felç etti. Sosyalleşmek, eğitim almak, işe gitmek hatta bir restoranda yemek yemek bile kısıtlandı.

Yemek

Dünya değişiyor, dijital yaşam yaygınlaşıyor. Günümüzde teknolojinin getirdiği kolaylığı inkâr edemeyiz. Alışverişten eğitime, sağlıktan sosyal yaşama kadar her ihtiyacımızı teknoloji sayesinde giderebiliyoruz.

Yemek

Kafe otomasyon programları sektörün yenilikçi ve sistemli yönünü temsil ediyor. Hala kafe & restoran otomasyonlarını kullanmıyorsanız eğer bu yenilikten bihaber olabilirsiniz ancak teknolojinin getirdiği sistemli, güvenli, disiplinli bu program ile kesinlikle yeni bir deneyim kazanmak mümkün.

Yemek

Bir restoran/ kafe sahibi veya işletmecisi misiniz? Yeme-içme sektörüne yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Yalnızca mutfakta değil, mekanın farklı alanlarında mı görev yapıyorsunuz? Yoksa iyi bir hizmet bekleyen daimi müşterilerden misiniz? Aşağıdaki tavsiyeler, bu soruların herhangi birine “evet” cevabı verenler için…

Yemek

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler

Restoran ve Cafe

Paket Servisin İncelikleri - Restoran ve Kafe İşletmecilerine Altın Değerinde Öneriler

Restoran ve Cafe

Michelin yıldızı, dünya genelindeki restoranların kalitesini değerlendirmek için kullanılan prestijli bir puanlama sistemidir. Bu sistem, Michelin Rehberi tarafından yönetilmektedir ve restoranların yemek kalitesi, sunumu, servisi, atmosferi ve fiyatları gibi birçok faktöre göre değerlendirilir.

Restoran ve Cafe

Sıcakları Bertaraf Edecek Enfes Yaz İçecekleri...

Restoran ve Cafe

Herkes Garsonluk Yapabilir Ama Herkes İyi Bir Garson Olamaz! İyi Bir Garsonda Bulunması Gereken Özellikler

Restoran ve Cafe

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler...

Restoran ve Cafe

Restoran ve Kafe Menülerinde de bu Yiyecekleri Sorunuz!...

Restoran ve Cafe

Başarılı Menü Tasarımı Nasıl Yapılır? Bu Tüyolardan Yararlanın...

Restoran ve Cafe

Restoran işletmeleri, müşteri memnuniyetini arttırmak, siparişleri hızlı ve doğru bir şekilde yönetmek ve stok takibini kolaylaştırmak gibi birçok zorlukla karşı karşıyadır.

İletişim
Özellikler
Hakkımızda
Sözleşmeler
Kaynaklar
İletişim
Sosyal Medya
app store adisyo
play store adisyo
Copyright © Adisyo 2023. Tüm Hakları Saklıdır
Google
5,0
yerli üretim adisyo