WhatsApp
adisyo ile dakikalar içinde pos sisteminizi açın!
+90 (216) 706 06 24
ya da

POS Sistemi Nedir? Sanal POS Adisyon Sistemi, Fiyatları

POS Sistemi Nedir? Sanal POS Adisyon Sistemi, Fiyatları
POS sistemleri, cafe, restoran gibi işletmelerin müşterilerden alacakları ödemeleri kredi kartı, banka kartı veya diğer elektronik ödeme yöntemleri ile kabul etmelerine olanak sağlar. Bunun yanı sıra, POS sistemleri işletmelerin stok takibi, sipariş yönetimi, müşteri yönetimi gibi işlemleri de kolaylaştırabilir. Kafe, bar, büfe ve restoran gibi işletmeler; satışlarını modernize etmek ve hizmetlerini sistematik bir şekilde yönetmek için POS sistemi tercih edebilir. Böylece rekabet avantajı elde etmek ve satış stratejilerini geliştirmek mümkündür. Bu yazımızda POS sistemi nasıl çalışır? ve POS sistemlerinin hizmet sektöründeki işleyişi hakkında bilgi edinebilir ve çeşitli POS sistemleri arasındaki farkları yakından inceleyebilirsiniz.

POS Sistemi Nedir?

POS; İngilizce “Point Of Sales” yani “Satış Noktası” ifadesinin kısaltmasıdır ve hizmet sektöründe sıklıkla kullanılır. Örneğin, restaurant POS sistemini ödemenin yapılacağı anda kullanır ve süreçleri hızlandırabilirsiniz. Alınan mal veya hizmet karşılığında yapılması gereken ödemeleri de POS sistemleri aracılığıyla tahsil edebilirsiniz. Bu araçlarla işletmedeki hata payınızı en aza düşürmek, verimlilik elde etmek, ödeme süreçlerini otomatize bir hale getirmek ve personellerin iş yükünü azaltmanız mümkündür. Size uygun en iyi POS sistemi için işletmenin potansiyel müşteri kapasitesini ve ihtiyaçlarını göz önüne bulundurarak karar verebilirsiniz.

Bulut POS Sistemi

Bulut POS sistemi, bir işletmenin POS sistemlerini bulut tabanlı olarak kullanmasına olanak sağlayan teknolojidir. Bu sistem, POS sisteminin yaptığı satış işlemlerini takip etmek, müşteri yönetimi, stok takibi ve sipariş yönetimi gibi işlemlerini yapmakla beraber aynı zamanda verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını da sağlar. Bulut POS sistemi ile verilerinizi merkezi bir yerde saklayabilirsiniz. Böylece işletmelerinizin daha hızlı ve verimli şekilde yönetilmesini sağlarsınız. Eğer birden fazla mağaza ya da şubeniz var ise, bulut POS sistemi ile bütün işlemleri tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Bulut POS sistemleri, geleneksel POS sistemlerine göre daha düşük maliyetlidir. İşletmelerinizin donanım ve yazılım maliyetlerini düşürmek için bu sistemi tercih edebilirsiniz. Bu noktada küçük ve orta ölçekli işletmeleriniz için ideal bir seçenek olabilir. Bulut POS sistemi ile işletmelerinizin operasyonlarının daha verimli hale getirmesine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin Cafe POS sistemi ile kafelerin iş süreçlerini hızlandırırken, müşteri memnuniyetini artırarak kafelerin rekabet gücünü de yükseltebilirsiniz. Bunun yanı sıra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan satış süreçlerinizi yönetmek ve ödeme tahsil etmek de bu sistemle mümkündür. İnternet erişiminden kaynaklı maddi zarara uğramak istemiyorsanız bulut POS sistemini tercih edebilirsiniz.

POS Adisyon Sistemi

POS Adisyon sistemi; kafe, bar, restoran ve büfe gibi işletmelerinizin süreçlerini daha düzenli yönetmelerine imkan tanır. Adisyon POS sistemi aracılığıyla marka işbirliğinden sipariş takibine, hesabın kişi sayısına bölümünden menü tanımına, kasadan müşteri bilgi sayfasına ve kurye takibinden istatistik raporlarına kadar pek çok özelliğe erişmeniz mümkündür. Böylece zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Sanal POS Sistemi Nasıl Çalışır?

Sanal yani online POS sistemi, kartlardan tahsilat yapılmasını sağlayan bir POS yazılımıdır. Post sisteminden farklı olarak sanal pos sistemi nasıl çalışır? Öncelikle kart bilgilerini ilgili yere girmeniz gerekir. Bu bilgilerin doğruluğu teyit edilir ve ardından bankaya iletilir. Banka tarafında ise yapılan işlem provizyona alınır. Sanal POS sistemi aracılığıyla işlemlerin güvenli bir şekilde provizyona alınmasını sağlamanız ve SSL şifreleme tekniğiyle bilgilerin 3. kişilerin eline geçmesini engellemeniz mümkündür. Ödeme tahsil edildiğinde ise banka tarafından kredi kartı limiti düşürülür ve işletmenize sistematik bir raporlama sunulur.

POS Sistemi Fiyatları

POS sistemleri oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Fiyatlar, sistem özellikleri, marka, ölçeklendirme gereksinimleri ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Müşteri kapasitesi, işletmenin ihtiyaçları, işletmeye ait şubeler ve teknolojik altyapı gereksinimi gibi faktörleri değerlendirilerek POS barkod sistemi tercihi yapabilirsiniz. POS sistemleri ödeme tahsilatının yanı sıra kampanya ve indirim tanımı, satış raporu, stok takibi ve benzeri teknik özellikler sunabilir.

POS Çeşitleri Nelerdir?

POS sistemleri, işletmelerin ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre farklı çeşitlerde olabilir. En yaygın POS sistemleri şunlardır:
  • Standart POS Sistemi: Bu tür sistemler genellikle bir bilgisayar veya tablet üzerinde çalışan yazılımlar kullanır. Barkod okuyucular, nakit çekmeceleri, yazıcılar ve diğer donanımlarla birlikte kullanabilirsiniz.
  • Bulut Tabanlı POS Sistemi: İnternet üzerinden erişilebilen bir yazılım kullanarak verileri bulutta depolar. Bu, herhangi bir cihazdan verilere erişiminizi ve sistemleri yönetmenizi sağlar.
  • Mobil POS Sistemi: Bu sistem, mobil cihazlar (akıllı telefonlar veya tabletler) üzerinde çalışan yazılımları kullanır. Barkod okuyucuları ve diğer donanımları mobil cihazlara bağlayarak kullanabilirsiniz.
  • NFC POS Sistemi: Temassız ödeme teknolojisi kullanarak ödeme işlemlerini gerçekleştirir. NFC (Near Field Communication) özellikli bir cihazı, kredi kartı veya akıllı kart gibi bir ödeme aracı ile temas ettirilerek ödeme işlemini alabilirsiniz.
  • Online POS Sistemi: Bu tür sistemler, işletmenizin online satışlarını yönetmenize izin verir. İnternet üzerinden alınan siparişler, ödeme işlemleri ve stok takibi gibi işlemleri online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

POS Otomasyon Sistemleri Nelerdir?

POS otomasyon sistemleri, genellikle bir kasa, barkod okuyucu, yazılım ve veritabanı gibi bileşenlerden oluşur. Pos kasa sistemi ile müşterilerinizin satın aldığı ürünlerin barkodlarını okutarak satış işlemini hızlandırır ve stok yönetimini de kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca, müşteri verileriniz kaydedilerek satışlarınız analiz edilebilir ve müşteri ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

Kimler POS Kullanabilir?

Doğrudan ya da dolaylı yoldan herhangi bir ürün ya da hizmetin satışını yapan mağaza, kafe, restoran, bar, büfe ve benzeri işletmeler POS sistemi kullanabilir. Örneğin restoran POS sistemi, restoranların iş süreçlerini hızlandırırken, müşteri memnuniyetini artırarak restoranların rekabet gücünü de yükseltir. Veri güvenliğinin yanı sıra işletmenizi daha profesyonel bir hale getirmek ve hızını arttırmak istiyorsanız, POS sistemini tercih edebilirsiniz.

POS Nasıl Çalışır?

POS sisteminin çalışma mantığı oldukça kolaydır ve işletmedeki personeller tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Kredi kartı, banka kartı ya da yemek kartının POS cihazına okutmanız ve satış butonuna bastıktan sonra ilgili ürün ya da hizmetin karşılığı olan tutarı girmeniz gerekir. Ardından müşterilerden şifre talep edebilirsiniz. Müşteri şifreyi doğru bir şekilde girdiğinde ise işlem onaylanır ve fiş alınır. Fişlerden biri müşteriye verilir, diğer fiş ise işletme içindir. Öte yandan, POS cihazından temassız ödeme seçeneği varsa müşterinin talebi doğrultusunda temassız bir şekilde ödemeyi tahsil etmeniz mümkündür. Gereken durumlarda önceki ödemelere ait verileri inceleyebilirsiniz. Adisyo, işletmenizin tüm ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış ve kullanımı kolay bir POS otomasyon sistemidir. Çoklu gelir merkezi yönetimi, çoklu şube yönetimi, dövizli satış, müşteri yönetimi, detaylı ve kolay anlaşılır raporlama, paket siparişi ve kurye yönetimi, tükenen veya kritik stoklar için uyarı sistemi, termal yazıcı ve mutfak ekranı, gelişmiş entegrasyonlar gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran Adisyo, işletmenizin verimliliğini artıracak ve yönetim süreçlerinizi kolaylaştıracak bir çözümdür. Siz de işletmeniz için uygun, detaylı özellikler ve kolay kullanımı olan benzersiz restoran cafe otomasyonu Adisyo'yu tercih ederek, işletmenizi daha profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz. Adisyo ile tanışmak ve hemen kullanmaya başlamak bizimle iletişime geçin!

Diğer Blog Yazıları

Restoran ve Cafe

İşletme sahibi olmak isteyen birçok kişi, cafe, lokanta veya restoran açmak ister.

Restoran ve Cafe

Tanıtım ve reklam, yeni açılan bir işletmenin varlığını sürdürmesi ve faaliyet gösterdiği piyasada yer alan rakiplerinin karşısında durabilmesi için şart.

Restoran ve Cafe

Soslar yemeğinize şüphesiz değer katar. Bir yemeği kremsi, daha sulu hale getirir ve esas olarak temel bileşenlere lezzet verir.

Restoran ve Cafe

Büyük çapta yemek hizmeti sunan ve farklı sektörlerdeki iş yerlerinin önemli bir ihtiyacını karşılayan catering şirketleri ürün ve hizmet kalitesi açısından çeşitlilik gösteriyor.

Restoran ve Cafe

Otel, restoran, kafe gibi hizmet alanlarında yapılan yemek servisleri farklılık gösterir.

Yemek

İmza Tabağı, restoranınızın veya şefinizin kimliğini yansıtan, özgün bir yemektir. Bu benzersiz yemek, restoranınızın kalabalık pazarda tanınmasını sağlar ve rakiplerinizden farklılaşmanız için kritik bir unsurdur.

Yemek

Son yıllarda, sosyal medyanın da etkisiyle gelişen ve dönüşen restoran kültürü, çok sayıda konsepte özel farklı restoranların açılmasını sağladı.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Yemek yapmak bir sanattır ve şefler, bu sanatı ustalıkla icra eden kişilerdir. Şefler, mutfakta yemekleri hazırlayan, sunan ve yöneten liderlerdir.

Yemek

Bıçak, mutfakların vazgeçilmez ekipmanlarının başında geliyor.

Yemek

Sofra, yemek yeme kuralları ile başlayıp, oturuş ve davranış şekillerine kadar birçok farklı konuyu kapsayan ayrıntılı bir kavram.

Yemek

Gıda israfı, günümüz dünyasında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve hem ekonomik hem de çevresel açıdan olumsuz etkiler yaratıyor.

Yemek

Lezzet tutkunları bir yemekten keyif alabilmek için sadece menünün kalitesine değil ortamın ambiyansına ve yemeğin servisine de büyük önem verir.

Yemek

Yazar: Adisyo

Tablet Menü Nedir?

Gelişen teknoloji hayatın her alanında etkisini gösterirken kafe restoran sektöründe de önemli değişikliklere imza atıyor.

Yemek

Restoranınızın menüsü, bir yemek listesinden çok daha fazlasıdır. Potansiyel müşterileri markanızla tanıştırmak ve onları benzersiz mutfağınız hakkında heyecanlandırmak için en büyük pazarlama aracınız olabilir.

Yemek

Gıda kamyonu olarak da anılan yemek kamyonları, yiyecek içecek sektörünün uygulanabilir

Yemek

Fransızca kökenli bir terim olan 'menü', sıradan bir kelimenin ötesinde, sofrada yer alacak tüm lezzetlerin bir araya getirildiği bir kompozisyonu ifade eder.

Yemek

Bir restoranda yemeklerin lezzeti ve servis hizmeti kadar önemli diğer bir nokta ise kuşkusuz masa düzenidir. Etkileyici bir masa düzeni misafirlerin restorandan memnun ayrılmasını ve hatta restoranın daimi müşterisi olmasını sağlar.

Yemek

Restoranlar, sosyal yaşamın canlı mekanlarıdır ve bu etkileyici dünyanın sorunsuz işlemesini sağlayan kişiler restoran müdürleridir.

Yemek

Cafe ve restoranlar, müşterilerine lezzetli yemeklerin yanı sıra sıcak ve samimi bir atmosfer sunarak keyifli bir yeme-içme deneyimi yaşatırlar.

Restoran ve Cafe

Cafe açmak, girişimci ruhunu kullanmak isteyen insanların genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Yemek

Yemek yapmak, sektör profesyonelleri için sadece iş değil, aynı zamanda bir sanat. Bu sanat da farklı pişirme teknikleri içerir.

Yemek

Bir kafe ve restoranda yemeğin kalitesi ve müşterilerin memnuniyeti için hazırlanma ve pişirme kadar yemeklerin servisi ve sunumu da önemlidir.

Yemek

Gıda sektörü hem teknolojinin gelişmesi hem de ortaya çıkan yeni gereksinimler nedeniyle hızla değişen bir sektör.

Yemek

Günümüzde restoranların çalışma ve pazarlama stratejileri, dijital teknolojinin hayat bulması ile kökten değişim gösterdi. Dijital dünya sayesinde restoran sahipleri geleneksel yöntemle ağızdan ağza dolaştırılan sözlere bağımlı değiller.

Yemek

estoran açmak isteyen herkesin mutlaka bir iş planına ihtiyacı vardır. Restaurant iş planı olmadan bu sektörde yer almaya çalışmak pusulasız bir gemi yolculuğuna çıkmak gibidir.

Yemek

Restoran işinde başarılı olmak sadece yemeklerin lezzetine ve hizmet kalitesine bağlı değildir.

Yemek

Hem sosyalleşme hem de lezzetli yemek yeme mekanı olan restoranlar, günlük hayatta önemli bir yere sahip.

Yemek

Restoran açmak isteyen bir girişimci iseniz, düşünmeniz gereken birçok detay var.

Yemek

İşletmelerin sürdürülebilirliği ve karlılığı, doğru maliyet kontrol mekanizmalarının varlığına bağlıdır.

Yemek

Fransızca bir kelime olan adisyon Türkçe karşılık olarak “hesap” anlamına gelir.

Yemek

Yunanca kökenli bir kelime olan "gastronomi", mide ve kural kelimelerinin birleşmesinden doğmuştur ve en basit şekliyle "iyi yemek pişirme bilimi" olarak ifade edilir.

Yemek

Geri dönüşüm var, geri dönüş yok! Yeme-içme sektöründeki “yeşil restoran”ların yükselişinden gün geçtikçe yaygınlaşan “Sıfır Atık Projesi”ne, sürdürülebilirlik kavramını ele aldık

Yemek

Pandemi sürecinin pek çok sektörü değiştireceği öngörülüyor ki bunların başında Yeme-İçme sektörü geliyor.

Yemek

Finansal hizmetler sağlayıcısı “NetCredit”, Antarktika hariç her kıtada yüzlerce işletmeyi kapsayan bir araştırmaya imza attı ve ortaya (çevrimiçi de ulaşılabilen) “Dünyanın En Eski 10 Restoranı” çıktı.

Yemek

Teknoloji ve inovasyon hızla ilerlerken, hala bir kavram var ki, onun önemini asla kaybetmiyor: Müşteri Memnuniyeti.

Yemek

2020 yılı şüphesiz tüm dünya için zor geçiyor. Covid-19 salgını sebebiyle pandemi ilan edilmesi adeta hayatı felç etti. Sosyalleşmek, eğitim almak, işe gitmek hatta bir restoranda yemek yemek bile kısıtlandı.

Yemek

Dünya değişiyor, dijital yaşam yaygınlaşıyor. Günümüzde teknolojinin getirdiği kolaylığı inkâr edemeyiz. Alışverişten eğitime, sağlıktan sosyal yaşama kadar her ihtiyacımızı teknoloji sayesinde giderebiliyoruz.

Yemek

Kafe otomasyon programları sektörün yenilikçi ve sistemli yönünü temsil ediyor. Hala kafe & restoran otomasyonlarını kullanmıyorsanız eğer bu yenilikten bihaber olabilirsiniz ancak teknolojinin getirdiği sistemli, güvenli, disiplinli bu program ile kesinlikle yeni bir deneyim kazanmak mümkün.

Yemek

Bir restoran/ kafe sahibi veya işletmecisi misiniz? Yeme-içme sektörüne yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Yalnızca mutfakta değil, mekanın farklı alanlarında mı görev yapıyorsunuz? Yoksa iyi bir hizmet bekleyen daimi müşterilerden misiniz? Aşağıdaki tavsiyeler, bu soruların herhangi birine “evet” cevabı verenler için…

Yemek

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler

Restoran ve Cafe

Paket Servisin İncelikleri - Restoran ve Kafe İşletmecilerine Altın Değerinde Öneriler

Restoran ve Cafe

Michelin yıldızı, dünya genelindeki restoranların kalitesini değerlendirmek için kullanılan prestijli bir puanlama sistemidir. Bu sistem, Michelin Rehberi tarafından yönetilmektedir ve restoranların yemek kalitesi, sunumu, servisi, atmosferi ve fiyatları gibi birçok faktöre göre değerlendirilir.

Restoran ve Cafe

Sıcakları Bertaraf Edecek Enfes Yaz İçecekleri...

Restoran ve Cafe

Herkes Garsonluk Yapabilir Ama Herkes İyi Bir Garson Olamaz! İyi Bir Garsonda Bulunması Gereken Özellikler

Restoran ve Cafe

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler...

Restoran ve Cafe

Restoran ve Kafe Menülerinde de bu Yiyecekleri Sorunuz!...

Restoran ve Cafe

Başarılı Menü Tasarımı Nasıl Yapılır? Bu Tüyolardan Yararlanın...

Restoran ve Cafe

Restoran işletmeleri, müşteri memnuniyetini arttırmak, siparişleri hızlı ve doğru bir şekilde yönetmek ve stok takibini kolaylaştırmak gibi birçok zorlukla karşı karşıyadır.

İletişim
Özellikler
Hakkımızda
Sözleşmeler
Kaynaklar
İletişim
Sosyal Medya
app store adisyo
play store adisyo
Copyright © Adisyo 2023. Tüm Hakları Saklıdır
Google
5,0
yerli üretim adisyo