WhatsApp
adisyo ile dakikalar içinde pos sisteminizi açın!
+90 (216) 706 06 24
ya da

17 Restaurant Web Sitesi Örnekleri - Restaurant Web Sitesi Nasıl Olmalı

17 Restaurant Web Sitesi Örnekleri - Restaurant Web Sitesi Nasıl Olmalı
Restoran işinde başarılı olmak sadece yemeklerin lezzetine ve hizmet kalitesine bağlı değildir. Çünkü restoran işi aynı zamanda tanıtım işidir. Tanıtım ise restoranın lokasyonundan menüsüne, ambiyansından hedef müşteri kitlesine kadar birçok farklı unsuru kapsar. Başarılı bir restoran web sitesi, potansiyel müşterilere mekanınız hakkında doğru bilgileri sunarken, aynı zamanda onları etkilemeli ve mekanınıza çekmelidir. İşte başarılı bir restoran web sitesinin nasıl olması gerektiğine dair önemli adımlar:

Göz Alıcı Tasarım İle Fark Yaratın

Restoranınızın web sitesi, potansiyel müşterilere sunduğunuz hizmetler ve lezzetler hakkında ilk izlenimi sağlar. Bu nedenle, göz alıcı ve profesyonel bir tasarım kullanarak ziyaretçilerin dikkatini çekmek büyük önem taşır. İyi bir web sitesi tasarımı sayesinde restoranınıza olan ilgiyi artırabilir ve daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Seçeceğiniz temanın renk şeması ve fontları ise, mekanınızın genel atmosferi ve kişiliği ile uyumlu olmalıdır. Böylece ziyaretçiler, restoranınızın ambiyansını ve tarzını daha iyi anlayabilirler. Örneğin, eğer sıcak ve samimi bir ortam sunan bir restorana sahipseniz, pastel tonlarda renkler ve okuması kolay yazı tipleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca, web sitenizin kullanıcı dostu olması da oldukça önemlidir. Kolay gezinmeye imkan tanıyan bir yapı ile menüleri, rezervasyon bilgileri ve özel etkinlikler gibi önemli detaylara rahatlıkla ulaşılabilmesini sağlamalısınız. Bu sayede ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süre içinde keyifli bir deneyim yaşamalarına yardımcı olursunuz.

Mobil Uyumluluk ile Kullanıcı Deneyimini Artırın

Günümüzde insanlar, akıllı telefonları üzerinden restoran araştırması yaparak yemek yiyebilecekleri mekanları keşfedip, kolayca rezervasyon yapılabilmektedir. Bu durum, restoran sahipleri ve işletmecileri için mobil uyumlu bir internet sitesi hazırlamanın önemini artırmaktadır.

Mobil uyumlu bir site hazırlamak adına web sitenizin farklı ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine sahip olan tüm cihazlarda (akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi) sorunsuz bir şekilde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerinizin ilgilendiği menüler, fiyatlar ve iletişim bilgilerine rahatça ulaşmasını mümkün kılarsınız. Bu sayede hem müşteri memnuniyetini arttırarak daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Menünüzü Etkileyici ve Kolay Erişilebilir Kılın

Potansiyel müşteriler, restoranınızı tercih etmeden önce menünüzde sunulan yemekleri incelemek isteyecektir. Bu nedenle, web sitenizde menünüzü resimli, net ve okunaklı bir şekilde görüntülemelisiniz. Böylelikle ziyaretçiler, sunulan lezzetler hakkında bilgi sahibi olabilir ve beğenecekleri yemek seçeneklerini keşfedebilirler. Fiyatları eklemek de müşterilerin bilgi edinmesi için oldukça faydalı olur. Hatta web sitenizde fiyat bilgisinin olması, ziyaretçilerin karar aşamasında en doğru bilgiye ulaşmalarına olanak tanır.

Web sitenizde menünüzü açık bir şekilde sergileyerek hem ziyaretçilerin ilgisini çekebilir hem de arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde ederek işletmenizin tanınırlığını artırabilirsiniz. Unutmayın ki başarılı bir online varlık için menünüzün kaliteli içeriği kadar sunumu da büyük önem taşımaktadır.

Flash Kullanmadan Hızlı ve Sorunsuz Bir Site Sunun

Flash kullanımı, web sitelerinin performansını olumsuz yönde etkileyerek yavaşlamasına yol açar ve mobil cihazlarda uyumsuzluk sorunları yaşanmasına neden olabilir. Bu durum, kullanıcı deneyimini düşürmekte ve ziyaretçilerin ilgisini kaybetmesine sebep olmaktadır. Arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda yer alması, içeriklerinizin SEO uyumlu olmasıyla yakından bağlantılıdır ve Flash'ta yer alan metinler arama motorlarında görünmez. Bu nedenle, Flash kullanmaktan kaçınarak daha iyi bir arama motoru sıralaması elde edebilirsiniz.

Modern teknolojilerin kullanılmasıyla, web siteleri hem masaüstü hem de mobil cihazlar üzerinde uyumlu olarak çalışacak şekilde optimize edilebilir ve böylece daha geniş bir kitleye ulaşma şansı elde edilir. Ayrıca, programlama dillerinin sürekli güncellenen standartları sayesinde, gelecekteki internet tarayıcıları ve cihazları ile de uyumlu olacak şekilde hazırlanabilirler. Ayrıca Flash web sitelerinin oldukça maliyetlidir. Her değişiklik için tasarımcıya başvurmanız gerekir, ki bu da site yönetimini daha maliyetli kılar. Bu nedenle Flash web sitesini seçenekleriniz arasından çıkarabilirsiniz.

Resim ve Videolar Gibi Görsel İçeriklerle Restoranınızı Tanıtın

İyi çekilmiş fotoğraflar ve videolar, restoranınızın atmosferini ve servis ettiğiniz yemeklerin kalitesini sergileyebilir. Galeri bölümünde mekan içi fotoğraflar, yiyecek ve içecek görselleri sunarak ziyaretçilere ne bekleyebilecekleri konusunda fikir verebilirsiniz. İyi çekilmiş ziyaretçileri etkileme gücüne de sahiptir. Bu nedenle profesyonel bir görünüm sağlayacak şekilde çekim yapılması önemlidir. Galeri bölümünde mekan içi fotoğraflar, yiyecek ve içecek görselleri sunarak potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Galeri bölümünde düzenlediğiniz özel etkinliklere dair fotoğraflar veya videolar da ekleyerek, restoranınızın sosyal ve eğlenceli yönünü vurgulayabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler restoranınızı tercih etme sebeplerini daha iyi anlayacak ve sizinle iletişime geçme olasılıkları artacaktır.

Online Rezervasyon Sistemiyle Müşterilere Kolaylık Sağlayın

Online rezervasyon sistemi, müşterilerin restoranınıza birkaç tıklama ile kolayca rezervasyon yapmasına olanak tanır. Bu sayede, telefonla rezervasyon kabul etmenin zaman alıcı ve enerji harcayan süreçlerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca, potansiyel müşterilere daha kullanıcı dostu ve modern bir deneyim sunarak, onların memnuniyetini artırabilir ve sadık bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz. Online sistemler hem masa doluluk oranlarını optimize etmeye yardımcı olurken hem de yoğun saatlerde yaşanan telefon trafiğini azaltarak işletmenizin verimliliğini artırır.

Restaurant Web Sitesi Örnekleri

Yukarıda verilen özellikleri taşıyan restaurant web sitesi örneklerine bakalım:
 • The House Cafe
 • The House Cafe, ana sayfasına işletmenin atmosferini yansıtan bir fotoğraf koyarak ziyaretçileri etkilemeyi amaçlamaktadır. Ayrıca sade bir tasarımla kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmuştur. Sitenin üst kısmında kullanıcının ihtiyaç duyduğu bütün başlıklar yer almaktadır.
 • Hünkar Lokantası
 • Hünkar Nişantaşı restaurantın web sitesi tasarım açısından profesyonel ve şık görünüyor. Renk şeması ve fontlar mekanın atmosferine uygun seçilmiş. Görsel içeriklerle restoranın tanıtımını yapma konusunda başarılı bir iş çıkaran Hünkar Nişantaşı'nın web sitesinde, mekan içi fotoğraflar bulunuyor. Bu sayede ziyaretçilere ne bekleyebilecekleri konusunda fikir veriliyor
  Mobil uyumlu olduğu için,akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlarda da rahatça kullanılabilir. Bu sayede potansiyel müşteriler menülere, fiyatlara ve iletişim bilgilerine kolayca erişebilirler. Menü sayfasında sunulan yemekler net ve okunaklı şekilde görüntüleniyor, böylece ziyaretçiler beğenecekleri yemek seçeneklerini keşfedebilirler.
 • Ferdi Baba Restaurant
 • Başlangıçta yer alan video, restoranın tanıtımını yaparak ziyaretçilere mekanın atmosferini hissettirmekte ve onları etkilemektedir. Site mobil uyumlu olduğu için diğer cihazlarda da çalışmakta ve potansiyel müşteriler menülere ve iletişim bilgilerine kolayca erişilebilmektedir.
  Menü kısmında yemeklerin fotoğrafları verilerek müşterilere daha iyi bir deneyim sunulmaya çalışılmıştır. Online rezervasyon sistemi sunulmamış olsa da, telefon numarasıyla iletişim sağlanarak rezervasyon yapılabilir. Bununla birlikte, online rezervasyon özelliği eklemek kullanıcı deneyimini daha da iyileştirebilir.
 • Charley’s
 • Charley's web sitesi, modern ve kullanıcı dostu tasarımıyla dikkat çeken başarılı bir restaurant web sitesi örneğidir. Site, kullanıcılara marka hakkında geniş bilgi sağlar ve bu bilgileri etkileyici bir görsel tasarım çerçevesinde sunar. Charley's web sitesindeki online sipariş özelliği, müşterilere büyük kolaylık sağlar. Müşteriler menüye kolayca erişebilir, yemeklerini seçebilir ve siparişlerini online olarak verebilirler. Bu özellik, müşteri memnuniyetini artırır ve restoranın daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olur.
 • Yang’s Kitchen
 • Yang's Kitchen'ın web sitesi, etkileyici ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir. Görsellerle zenginleştirilmiş web sitesi, kullanıcılara restaurant hakkında net bilgiler sunarak karar vermelerini kolaylaştırır. Ayrıca, site, farklı cihazlar ve ekran boyutlarına mükemmel şekilde uyum sağlayarak mobil kullanıcı deneyimini artırır. Dahası, online rezervasyon sistemi potansiyel müşterilere büyük kolaylık sağlar ve böylece kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Son olarak, web sitesinin hızlı yüklenme süresi ve kullanımı kolay arayüzü, ziyaretçilerin site üzerinde daha fazla zaman geçirmesini teşvik eder.
 • Red Bamboo
 • Red Bamboo, zarif logosu ve çekici yemek fotoğrafları ile etkileyici bir ana sayfa tasarımına sahip. Restoran sosyal medya pazarlamasını etkin bir şekilde kullanarak, Instagram akışını siteye yerleştirir ve gerçek zamanlı olarak restoranın öne çıkan anlarını paylaşır. Bu sayede, restoranın web sitesine otomatik olarak yeni içerik eklenmekte ve böylece marka bilinirliğini artırmak hedeflenir. Ayrıca, restoran müşteri yorumlarına büyük önem verir ve bu yorumları ana sayfasında sergiler, böylece potansiyel müşterilere kaliteli hizmeti konusunda güven sağlar.
 • Sweet Cheeks
 • Sweet Cheeks Q web sitesi basit bir arayüze sahip ve kullanıcı dostudur. Restoranın hizmetleri ve sunulan lezzetler profesyonel bir şekilde tanıtılır. Menü kısmında fiyatlar verilerek müşterilere karar aşamasında kolaylık sağlanmıştır. Ayrıca, web sitesinde yer alan online rezervasyon seçeneği, ziyaretçilere restorana kolay ve hızlı bir şekilde rezervasyon yapma imkanı sağlar.
 • Joe’s Crab Shack
 • Deniz ürünleri restoranı olan Joe’s Crab Shack, web sitesine yerleştirdiği görsellerle müşterilerine hem lezzetli hem de eğlenceli bir deneyim yaşatacağı havasını verir. Özellikle sitedeki resimlerin renkli ve canlı görüntüsü, kullanıcıları kendisine çeken bir atmosfer oluşturur. Ayrıca menüde yer alan ürün görsellerinin yanında yapılan açıklamalarla etkileyici bir menü sunulmakta.
 • Dutch’s
 • Dutch’s restoran basit ve fotoğraflara önem veren bir web sitesine sahiptir. Bu restoran müşterilerle etkileşim kurmanın önemini bilerek Instagram sayfasına siteden direk bağlantı verir. Böylece tüm güncel fotoğrafları müşterilerin görme imkan olur. Sitenin genelinde de fotoğraflar kullanılarak görsel açıdan iyi bir deneyim sunulur.
 • GRK
 • GRK’nin web site tasarımı ise oldukça sade ve kullanım açısından da basit. Menüde bulunan yemeklerin resimleri ile süslü olan anasayfa müşterilerin iştahını açmak için yeterli görsele sahip. Bununla birlikte menüde bulunan her yemeğin içindeki malzemeler verilir. Bu 10 sitenin dışında iyi bir web sitesi örneği görmek için aşağıdaki restoran sitelerine de bakabilirsiniz:
 • Whitmans
 • Upper Crust Pizzeria
 • Schaller’s Stube
 • Chipotle
 • The French Laundry
 • Alinea
 • Smith & Wollensky
 • Web sitenizi en iyi şekilde tasarlarken, işletmenizin diğer alanlarına da gereken önemi göstermelisiniz. Adisyo POS Sistemleri, restoran yönetiminizi kolaylaştırarak işletmenizin etkinliğini artırmaya yardımcı olur. Menü yönetiminden stok takibine, çalışanların saat takibinden detaylı raporlamaya kadar her şeyi kapsar. Adisyo POS Sistemleri'ni deneyin ve işletmenizin verimliliğini ve kârlılığını artırmak için teknolojiyi nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

Diğer Blog Yazıları

Restoran ve Cafe

İşletme sahibi olmak isteyen birçok kişi, cafe, lokanta veya restoran açmak ister.

Restoran ve Cafe

Tanıtım ve reklam, yeni açılan bir işletmenin varlığını sürdürmesi ve faaliyet gösterdiği piyasada yer alan rakiplerinin karşısında durabilmesi için şart.

Restoran ve Cafe

Soslar yemeğinize şüphesiz değer katar. Bir yemeği kremsi, daha sulu hale getirir ve esas olarak temel bileşenlere lezzet verir.

Restoran ve Cafe

Büyük çapta yemek hizmeti sunan ve farklı sektörlerdeki iş yerlerinin önemli bir ihtiyacını karşılayan catering şirketleri ürün ve hizmet kalitesi açısından çeşitlilik gösteriyor.

Restoran ve Cafe

Otel, restoran, kafe gibi hizmet alanlarında yapılan yemek servisleri farklılık gösterir.

Yemek

İmza Tabağı, restoranınızın veya şefinizin kimliğini yansıtan, özgün bir yemektir. Bu benzersiz yemek, restoranınızın kalabalık pazarda tanınmasını sağlar ve rakiplerinizden farklılaşmanız için kritik bir unsurdur.

Yemek

Son yıllarda, sosyal medyanın da etkisiyle gelişen ve dönüşen restoran kültürü, çok sayıda konsepte özel farklı restoranların açılmasını sağladı.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Yemek

Yemek yapmak bir sanattır ve şefler, bu sanatı ustalıkla icra eden kişilerdir. Şefler, mutfakta yemekleri hazırlayan, sunan ve yöneten liderlerdir.

Yemek

Bıçak, mutfakların vazgeçilmez ekipmanlarının başında geliyor.

Yemek

Sofra, yemek yeme kuralları ile başlayıp, oturuş ve davranış şekillerine kadar birçok farklı konuyu kapsayan ayrıntılı bir kavram.

Yemek

Gıda israfı, günümüz dünyasında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve hem ekonomik hem de çevresel açıdan olumsuz etkiler yaratıyor.

Yemek

Lezzet tutkunları bir yemekten keyif alabilmek için sadece menünün kalitesine değil ortamın ambiyansına ve yemeğin servisine de büyük önem verir.

Yemek

Yazar: Adisyo

Tablet Menü Nedir?

Gelişen teknoloji hayatın her alanında etkisini gösterirken kafe restoran sektöründe de önemli değişikliklere imza atıyor.

Yemek

Restoranınızın menüsü, bir yemek listesinden çok daha fazlasıdır. Potansiyel müşterileri markanızla tanıştırmak ve onları benzersiz mutfağınız hakkında heyecanlandırmak için en büyük pazarlama aracınız olabilir.

Yemek

POS sistemleri, cafe, restoran gibi işletmelerin müşterilerden alacakları ödemeleri kredi kartı, banka kartı veya diğer elektronik ödeme yöntemleri ile kabul etmelerine olanak sağlar.

Yemek

Gıda kamyonu olarak da anılan yemek kamyonları, yiyecek içecek sektörünün uygulanabilir

Yemek

Fransızca kökenli bir terim olan 'menü', sıradan bir kelimenin ötesinde, sofrada yer alacak tüm lezzetlerin bir araya getirildiği bir kompozisyonu ifade eder.

Yemek

Bir restoranda yemeklerin lezzeti ve servis hizmeti kadar önemli diğer bir nokta ise kuşkusuz masa düzenidir. Etkileyici bir masa düzeni misafirlerin restorandan memnun ayrılmasını ve hatta restoranın daimi müşterisi olmasını sağlar.

Yemek

Restoranlar, sosyal yaşamın canlı mekanlarıdır ve bu etkileyici dünyanın sorunsuz işlemesini sağlayan kişiler restoran müdürleridir.

Yemek

Cafe ve restoranlar, müşterilerine lezzetli yemeklerin yanı sıra sıcak ve samimi bir atmosfer sunarak keyifli bir yeme-içme deneyimi yaşatırlar.

Restoran ve Cafe

Cafe açmak, girişimci ruhunu kullanmak isteyen insanların genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Yemek

Yemek yapmak, sektör profesyonelleri için sadece iş değil, aynı zamanda bir sanat. Bu sanat da farklı pişirme teknikleri içerir.

Yemek

Bir kafe ve restoranda yemeğin kalitesi ve müşterilerin memnuniyeti için hazırlanma ve pişirme kadar yemeklerin servisi ve sunumu da önemlidir.

Yemek

Gıda sektörü hem teknolojinin gelişmesi hem de ortaya çıkan yeni gereksinimler nedeniyle hızla değişen bir sektör.

Yemek

Günümüzde restoranların çalışma ve pazarlama stratejileri, dijital teknolojinin hayat bulması ile kökten değişim gösterdi. Dijital dünya sayesinde restoran sahipleri geleneksel yöntemle ağızdan ağza dolaştırılan sözlere bağımlı değiller.

Yemek

estoran açmak isteyen herkesin mutlaka bir iş planına ihtiyacı vardır. Restaurant iş planı olmadan bu sektörde yer almaya çalışmak pusulasız bir gemi yolculuğuna çıkmak gibidir.

Yemek

Hem sosyalleşme hem de lezzetli yemek yeme mekanı olan restoranlar, günlük hayatta önemli bir yere sahip.

Yemek

Restoran açmak isteyen bir girişimci iseniz, düşünmeniz gereken birçok detay var.

Yemek

İşletmelerin sürdürülebilirliği ve karlılığı, doğru maliyet kontrol mekanizmalarının varlığına bağlıdır.

Yemek

Fransızca bir kelime olan adisyon Türkçe karşılık olarak “hesap” anlamına gelir.

Yemek

Yunanca kökenli bir kelime olan "gastronomi", mide ve kural kelimelerinin birleşmesinden doğmuştur ve en basit şekliyle "iyi yemek pişirme bilimi" olarak ifade edilir.

Yemek

Geri dönüşüm var, geri dönüş yok! Yeme-içme sektöründeki “yeşil restoran”ların yükselişinden gün geçtikçe yaygınlaşan “Sıfır Atık Projesi”ne, sürdürülebilirlik kavramını ele aldık

Yemek

Pandemi sürecinin pek çok sektörü değiştireceği öngörülüyor ki bunların başında Yeme-İçme sektörü geliyor.

Yemek

Finansal hizmetler sağlayıcısı “NetCredit”, Antarktika hariç her kıtada yüzlerce işletmeyi kapsayan bir araştırmaya imza attı ve ortaya (çevrimiçi de ulaşılabilen) “Dünyanın En Eski 10 Restoranı” çıktı.

Yemek

Teknoloji ve inovasyon hızla ilerlerken, hala bir kavram var ki, onun önemini asla kaybetmiyor: Müşteri Memnuniyeti.

Yemek

2020 yılı şüphesiz tüm dünya için zor geçiyor. Covid-19 salgını sebebiyle pandemi ilan edilmesi adeta hayatı felç etti. Sosyalleşmek, eğitim almak, işe gitmek hatta bir restoranda yemek yemek bile kısıtlandı.

Yemek

Dünya değişiyor, dijital yaşam yaygınlaşıyor. Günümüzde teknolojinin getirdiği kolaylığı inkâr edemeyiz. Alışverişten eğitime, sağlıktan sosyal yaşama kadar her ihtiyacımızı teknoloji sayesinde giderebiliyoruz.

Yemek

Kafe otomasyon programları sektörün yenilikçi ve sistemli yönünü temsil ediyor. Hala kafe & restoran otomasyonlarını kullanmıyorsanız eğer bu yenilikten bihaber olabilirsiniz ancak teknolojinin getirdiği sistemli, güvenli, disiplinli bu program ile kesinlikle yeni bir deneyim kazanmak mümkün.

Yemek

Bir restoran/ kafe sahibi veya işletmecisi misiniz? Yeme-içme sektörüne yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Yalnızca mutfakta değil, mekanın farklı alanlarında mı görev yapıyorsunuz? Yoksa iyi bir hizmet bekleyen daimi müşterilerden misiniz? Aşağıdaki tavsiyeler, bu soruların herhangi birine “evet” cevabı verenler için…

Yemek

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler

Restoran ve Cafe

Paket Servisin İncelikleri - Restoran ve Kafe İşletmecilerine Altın Değerinde Öneriler

Restoran ve Cafe

Michelin yıldızı, dünya genelindeki restoranların kalitesini değerlendirmek için kullanılan prestijli bir puanlama sistemidir. Bu sistem, Michelin Rehberi tarafından yönetilmektedir ve restoranların yemek kalitesi, sunumu, servisi, atmosferi ve fiyatları gibi birçok faktöre göre değerlendirilir.

Restoran ve Cafe

Sıcakları Bertaraf Edecek Enfes Yaz İçecekleri...

Restoran ve Cafe

Herkes Garsonluk Yapabilir Ama Herkes İyi Bir Garson Olamaz! İyi Bir Garsonda Bulunması Gereken Özellikler

Restoran ve Cafe

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler...

Restoran ve Cafe

Restoran ve Kafe Menülerinde de bu Yiyecekleri Sorunuz!...

Restoran ve Cafe

Başarılı Menü Tasarımı Nasıl Yapılır? Bu Tüyolardan Yararlanın...

Restoran ve Cafe

Restoran işletmeleri, müşteri memnuniyetini arttırmak, siparişleri hızlı ve doğru bir şekilde yönetmek ve stok takibini kolaylaştırmak gibi birçok zorlukla karşı karşıyadır.

İletişim
Özellikler
Hakkımızda
Sözleşmeler
Kaynaklar
İletişim
Sosyal Medya
app store adisyo
play store adisyo
Copyright © Adisyo 2023. Tüm Hakları Saklıdır
Google
5,0
yerli üretim adisyo