adisyo ile dakikalar içinde pos sisteminizi açın!
+90 (216) 706 06 24
ya da

Adisyo Blog

Adisyo, blog sayfamızda sektörden güncel konularla ilgili yazılarımızı bulabilirsiniz

Şef Ne Demektir, Nedir, Şef Nasıl Olunur?

Yazar: Adisyo

Şef Ne Demektir, Nedir, Şef Nasıl Olunur?

Yemek yapmak bir sanattır ve şefler, bu sanatı ustalıkla icra eden kişilerdir. Şefler, mutfakta yemekleri hazırlayan, sunan ve yöneten liderlerdir. Restoranlarda, otellerde, gemilerde ve hatta özel etkinliklerde bile çalışabilirler. Bir şefin görevleri, menü planlamaktan yemek hazırlamaya, personel yönetimine kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Bu blog yazısında şef nedir, nasıl olunur ve şef olabilmek için ne tür becerilere sahip olmak gerekir soruları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Şef Ne Demektir? Şef Nedir?

Şef terimi genellikle yemek hazırlamaktan sorumlu aşçıları ve diğer mutfak profesyonellerini ifade etmek için genel bir terim olarak kullanılır. Peki spesifik manada şef ne demek? Şef, mutfakta yüksek düzeyde uzmanlığa ulaşmış profesyonel bir aşçıdır. Şefler mutfak personelinizi yönetmek ve yönlendirmek, menüler oluşturmak, yemekler hazırlamak, malzemeler sipariş etmek, gıda güvenliği standartlarının karşılandığından emin olmak ve diğer aşçıları denetlemekten sorumludur. Ayrıca şef olarak müşterilerinizin beğeneceği en iyi yemekleri hazırlamak için gıda trendleri ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Aşçılık becerilerine sahip olmanızın yanı sıra mutfağın sorunsuz çalışmasını sağlamak için mutfak personeli ve garsonlarla da etkili bir şekilde iletişim kurabilmelisiniz. Malzeme ve tariflerin yanı sıra işletmenin envanter yönetimi söz konusu olduğunda da organize ve verimli olmanız gerekir. En önemlisi, müşterilere keyifli bir yemek deneyim sunmak için mükemmel müşteri hizmetleri becerilerine sahip olmalısınız. Mutfakların yönetiminde uzman mutfak becerilerine ve uzmanlığa sahip bir kişi anlamına gelen şef olabilmek için mevsimsellik, beslenme, sürdürülebilirlik, porsiyon kontrolü ve sağlık yönetmelikleri konusunda keskin bir anlayışa sahip olmalısınız.

Aşçı Şef Nasıl Olunur?

Aşçılık mesleği, yemek pişirme ve hazırlama becerilerine sahipseniz sizin için ideal bir seçenek olabilir. Peki şef nasıl olunur? Şef olabilmek için yapmanız gerekenler şunlar:
Her meslekte olduğu gibi şeflikte de pratik bilginin yanı sıra yapacağınız işin eğitimini almanız size büyük avantaj sağlar. Aldığınız eğitim, teorik bilginizi çok daha kolay şekilde pratiğe dökmenize imkan sağlar. Büyük ve köklü restoranlarda şef olmak istiyorsanız akademik eğitim önemlidir. Bunun için;
 • 2 yıllık aşçılık ön lisans programlarına ya da
 • Üniversitelerin 4 yıllık gastronomi ve mutfak sanatları bölümlerine Üniversite YGS’de yeterli puanı alarak giriş yapabilirsiniz.
Üniversite eğitimi dışında Halk Eğitim Merkezleri ile Turizm Eğitim Merkezlerinin sundukları aşçılık kurslarına katılabilirsiniz. İşkur meslek edindirme kursları ve İSMEK aşçılık kurslarında verilen eğitimden yararlanarak temel düzeyde bir aşçılık eğitimi alabilirsiniz.
Bu kursların yanında çok sayıda özel aşçılık okullarından da eğitim alabilirsiniz. İstanbul Maslak’taki Chef’s Table, İzmir Balçova’daki İzmir Mutfak Sanatları Akademisi, Ankara Çankaya’da bulunan Aşçılık Akademisi bunlarda yalnızca birkaçı. Bunların yanı sıra hemen iş hayatına atılıp alaylı şef olmayı da tercih edebilirsiniz. Restoranlarda en alt basamaktan komi olarak göreve başlayabilirsiniz. Çalıştığınız işletmede garsonların yardımcısı olarak görev alırken mesleğin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Size meslekle ilgili ince detaylar ve püf noktalar hakkında uzmanlık sağlayacak olan bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Sonrasında ise garson, aşçı ve hatta şef olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Şef Olmak için Gerekenler

Şef olmak için eğitim almanızın yanında aşçılık mesleğinin bütün kademelerinde çalışmış olmanız gerekir. Şef ile aşçı arasındaki fark da burada ortaya çıkar. Aşçının restoranlarda mutfağı idare etmek ve yiyecekleri hijyen kurallarına uygun şekilde servise hazır hale getirmek gibi görevleri vardır. Şef ise mutfağın her şeyinden sorumlu deyim yerindeyse mutfağın sahibi gibi görev yapan kişidir. Şeflere aynı zamanda aşçıbaşı da denir. Şef olmak istiyorsanız öncelikle aşçılık yapmalısınız. Her meslekte olduğu gibi aşçılık mesleğinde de en önemli kriter bu mesleğe karşı ilgi duymanız ve bu işi yapmaktan keyif alıyor olmanızdır. Şef olmak sadece yemek yapmak ve mutfakta uzun saatler geçirmek değildir. Eğer yeni tatlar keşfetme tutkunuz varsa siz de şef olmayı düşünebilirsiniz. Yemek pişirmek tek başına şef olabilmeniz için bir kriter değildir. Yaptığınız yemeklerin sunumu konusunda da başarılı olmanız gerekir. Çünkü yemeğinin lezzetinin yanında sunumdaki görsellikte sizin şef olarak farkınızı ortaya çıkarır. Yeni tatlar ve sunumlar yapmak işinizin önemli bir parçasını oluşturur. Diğer şeflerle rekabet edebilmek için güncel sektör trendlerini takip etmelisiniz. Bu nedenle şef olmak için yeniliklere açık ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olmanız gerekir. Şef olarak mutfaktaki her şey hakim olabilmek için disiplinli ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen bir yapınızın olması gerekir. Müşterilerin siparişlerini hızlıca hazırlamanız ve masadaki konukların yemeklerini aynı anda servis edebilebilmeniz için disiplinli ve planlı bir çalışma yapmanız gerekir. Elbette her şefin güçlü bir iş ahlakına da sahip olması gerekir. Yüksek stresli durumlar ve bazı günler uzun çalışma saatleri söz konusu olduğunda, tam bağlılık ve özveri işin çok önemli bir parçasıdır. Yoğun vardiyalar almaya, çoklu görevler üstlenmeye ve bir ekip lideri olmaya hazır mısınız?

İyi Bir Şef Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

İyi bir şef olmanız için öncelikle bu mesleğe karşı tutkunuzun olması gerekir. Bunun yanında disiplinli çalışmaya hazır olmalısınız. İşte size İyi bir şef olmak için bazı tavsiyeler:
 • İyi bir eğitim alarak, yemeklerin hazırlanması ve sunulması konusunda temel bilgileri edinin.
 • Farklı mutfaklarda çalışarak çeşitli tarzları ve teknikleri öğrenin.
 • Müşterilerinizi şaşırtacak ve memnun edecek yeni lezzetler deneyin ve yeniliklere açık olun.
 • Mutfaktaki takımınızın her üyesine saygı duyun ve onların güçlü yönlerini kullanarak en iyi sonuçları elde etmeye çalışın.
 • Müşterilerinize her zaman en iyi malzemeleri kullanarak kaliteli yemekler sunmaya özen gösterin.
 • Sürekli değişen yemek pişirme teknikleri ve trendlerini takip ederek kendinizi geliştirin.
 • İyi bir şef olmak zaman istediği için sabırlı ve kararlı olun.
 • Kendinize ait bir tarz oluşturun ve yemeğinize özgü bir imza atmayı deneyin.
 • Mutfağınızı her zaman hijyenik koşullara dikkat edin ve mutfak ekipmanlarınızın temiz olmasına dikkat edin.
 • Yiyeceklerin tadı, sunumu ve servisi gibi konularda müşteri geri bildirimlerine kulak verin ve müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyin.

Şef Olmak İçin Hangi Bölümü Okumalıyım?

Şef olmak için üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerini okuyabilirsiniz. Bu bölümler genel olarak yemek pişirme ve sunum teknikleri hakkında size temel eğitim verecektir. Şef olmak isteyenler için Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü diğer bölümlere göre verdiği eğitim açısından daha uygundur. Bunun yanında yurt dışında da birçok üniversitede gereken eğitimi alabilirsiniz.

Şef Diploması Nasıl Alınır?

Şef diploması almak için farklı seçenekler vardır. Öncelikle, birçok üniversite veya meslek okulu, yiyecek ve içecek işletmeciliği, mutfak sanatları veya gastronomi gibi programlar sunar. Bu programları tamamlayarak, bir şef diploması veya sertifikası alabilirsiniz. Üniversiteler dışında bazı özel aşçılık okulları da şeflik eğitimi vermektedir. Bu okulların programları genellikle daha kısa sürelidir ve uygulama odaklı bir eğitim sunarlar. Bunların dışında birçok restoran veya otel, stajyerlik ya da çıraklık programları sunar. Bu programlara katılarak, pratik deneyim kazanabilir ve bir şef diploması için gerekli olan bilgi ve becerileri öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak, şef diploması almak için farklı seçenekler mevcuttur. Hangi yolun sizin için en uygun olduğunu belirlemek için, kariyer hedeflerinizi, bütçenizi ve zamanınızı dikkate almanız gerekmektedir.

Gastronomi Okuyan Şef Olabilir mi?

Gastronomi okuyan kişi şef olabilir. Gastronomi, yemek pişirme teknikleri, yiyeceklerin tarihi ve kültürü, malzemelerin kullanımı ve gastronomik yenilikler hakkında bilgi veren bir bölümdür. Bu bölümü okuduğunuzda yemeklerin lezzetini, sunumunu ve malzemelerini nasıl iyileştirebilecekleri hakkında bilgi edinirsiniz. Ancak, gastronomi okumanın yanı sıra, bir kişinin iyi bir şef olabilmesi için pratik deneyim de kazanması gereklidir. Bu nedenle, gastronomi okuyan bir kişi, stajlar veya çalışma deneyimleri yoluyla yemek pişirme becerilerini geliştirmelidir. İşletme dünyasında başarılı olmak için birçok faktörün bir arada çalışması gerekir. Şef olmak, bu faktörlerden biridir. Ancak, yalnızca bir şef olmak yeterli değildir. Restoran ve kafe işletmelerinin daha verimli çalışması için modern teknolojiler kullanmak da önemlidir. Bu noktada Adisyo, restoran ve kafe işletmeleri için kolay kullanımı ve güvenilirliği ile tanınan bir markadır. Adisyo’nun sunduğu hizmetler sayesinde işletmenizdeki müşterilerin siparişlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde alabilir, mutfak ve servis ekibinizin daha iyi koordine olmasını sağlayabilirsiniz. Adisyo’nun sunduğu hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın!

Diğer Blog Yazıları

Cafe, Restoran, Lokanta Açmak için Gerekli Belgeler Restoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Cafe, Restoran, Lokanta Açmak için Gerekli Belgeler

İşletme sahibi olmak isteyen birçok kişi, cafe, lokanta veya restoran açmak ister.

Restaurant Tanıtımı Nasıl Yapılır? Restaurant Tanıtım Yazısı Örnekleri Restoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Restaurant Tanıtımı Nasıl Yapılır? Restaurant Tanıtım Yazısı Örnekleri

Tanıtım ve reklam, yeni açılan bir işletmenin varlığını sürdürmesi ve faaliyet gösterdiği piyasada yer alan rakiplerinin karşısında durabilmesi için şart.

Yemeklerde Kullanılan 5 Temel Soslar Hangileridir?Restoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Yemeklerde Kullanılan 5 Temel Soslar Hangileridir?

Soslar yemeğinize şüphesiz değer katar. Bir yemeği kremsi, daha sulu hale getirir ve esas olarak temel bileşenlere lezzet verir.

İyi Bir Catering Seçmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?Restoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

İyi Bir Catering Seçmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Büyük çapta yemek hizmeti sunan ve farklı sektörlerdeki iş yerlerinin önemli bir ihtiyacını karşılayan catering şirketleri ürün ve hizmet kalitesi açısından çeşitlilik gösteriyor.

Alakart Restoran Nedir? Ne Demektir? ÖzellikleriRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Alakart Restoran Nedir? Ne Demektir? Özellikleri

Otel, restoran, kafe gibi hizmet alanlarında yapılan yemek servisleri farklılık gösterir.

İmza Tabağı Nedir?Yemek

Yazar: Adisyo

İmza Tabağı Nedir?

Markasını imza bir yemekle ilişkilendirmek, her restoranın ya da aşçının arzusudur. Çünkü imza tabağı, bireysel olarak şefi veya restoranı ...

Steakhouse Restoranı Nasıl Açılır?Yemek

Yazar: Adisyo

Steakhouse Restoranı Nasıl Açılır?

Son yıllarda, sosyal medyanın da etkisiyle gelişen ve dönüşen restoran kültürü, çok sayıda konsepte özel farklı restoranların açılmasını sağladı.

Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır? TarifiYemek

Yazar: Adisyo

Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır? Tarifi

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Gurme Nedir? Nasıl Gurme Olunur?Yemek

Yazar: Adisyo

Gurme Nedir? Nasıl Gurme Olunur?

Demi glace, Fransız mutfağındaki diğer pek çok sosun temeli olan zengin, yapışkan kahverengi bir sostur.

Bıçak Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri, Bıçak Kullanma TeknikleriYemek

Yazar: Adisyo

Bıçak Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri, Bıçak Kullanma Teknikleri

Bıçak, mutfakların vazgeçilmez ekipmanlarının başında geliyor.

Sofra Adabı Nedir?Yemek

Yazar: Adisyo

Sofra Adabı Nedir?

Sofra, yemek yeme kuralları ile başlayıp oturuş ve davranış şekillerine kadar birçok farklı konuyu kapsayan ayrıntılı bir kavram.

Gıda İsrafı Nedir? Gıda İsrafını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?Yemek

Yazar: Adisyo

Gıda İsrafı Nedir? Gıda İsrafını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Gıda israfı, günümüz dünyasında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve hem ekonomik hem de çevresel açıdan olumsuz etkiler yaratıyor.

Fransız Servisi Nedir? Nasıl Yapılır?Yemek

Yazar: Adisyo

Fransız Servisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Lezzet tutkunları bir yemekten keyif alabilmek için sadece menünün kalitesine değil ortamın ambiyansına ve yemeğin servisine de büyük önem verir.

Tablet Menü Nedir?Yemek

Yazar: Adisyo

Tablet Menü Nedir?

Gelişen teknoloji hayatın her alanında etkisini gösterirken kafe restoran sektöründe de önemli değişikliklere imza atıyor.

Menü Mühendisliği Nedir?Yemek

Yazar: Adisyo

Menü Mühendisliği Nedir?

Restoranınızın menüsü, bir yemek listesinden çok daha fazlasıdır. Potansiyel müşterileri markanızla tanıştırmak ve onları benzersiz mutfağınız hakkında heyecanlandırmak için en büyük pazarlama aracınız olabilir.

POS Sistemi Nedir? Sanal POS Adisyon Sistemi, FiyatlarıYemek

Yazar: Adisyo

POS Sistemi Nedir? Sanal POS Adisyon Sistemi, Fiyatları

POS sistemleri, cafe, restoran gibi işletmelerin müşterilerden alacakları ödemeleri kredi kartı, banka kartı veya diğer elektronik ödeme yöntemleri ile kabul etmelerine olanak sağlar.

Yemek Kamyonu Nasıl Başlatılır?Yemek

Yazar: Adisyo

Yemek Kamyonu Nasıl Başlatılır?

Gıda kamyonu olarak da anılan yemek kamyonları, yiyecek içecek sektörünün uygulanabilir

Menü Türleri Nelerdir?Yemek

Yazar: Adisyo

Menü Türleri Nelerdir?

Fransızca kökenli bir kelime olan menü, en genel tanımı ile sofrada servis edilecek yemeklerin hepsi anlamına gelir.

Masa Düzeni Nasıl Olmalıdır?Yemek

Yazar: Adisyo

Masa Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Bir restoranda yemeklerin lezzeti ve servis hizmeti kadar önemli diğer bir nokta ise kuşkusuz masa düzenidir. Etkileyici bir masa düzeni misafirlerin restorandan memnun ayrılmasını ve hatta restoranın daimi müşterisi olmasını sağlar.

Restoran Müdürünün Görevleri Nelerdir?Yemek

Yazar: Adisyo

Restoran Müdürünün Görevleri Nelerdir?

Sosyal yaşamın önemli mekanlarından biri olan restoranların sorunsuz şekilde işlemesini sağlayan en önemli kişilerden biri restoran müdürüdür

Cafe Restoran Tasarımları Nasıl Olmalı? Konsept, Nostalji Cafe Tasarım İpuçlarıpYemek

Yazar: Adisyo

Cafe Restoran Tasarımları Nasıl Olmalı? Konsept, Nostalji Cafe Tasarım İpuçlarıp

Cafe ve restoranlar, müşterilerine lezzetli yemeklerin yanı sıra sıcak ve samimi bir atmosfer sunarak keyifli bir yeme-içme deneyimi yaşatırlar.

Cafe Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?-2023 | Cafe Açmak İçin Gerekli BelgelerRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Cafe Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?-2023 | Cafe Açmak İçin Gerekli Belgeler

Cafe açmak, girişimci ruhunu kullanmak isteyen insanların genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Bilinmesi Gereken Temel Yemek Pişirme Teknikleri Nelerdir?Yemek

Yazar: Adisyo

Bilinmesi Gereken Temel Yemek Pişirme Teknikleri Nelerdir?

Yemek yapmak, sektör profesyonelleri için sadece iş değil, aynı zamanda bir sanat.

Kendine Has Özellikleriyle Öne Çıkan En Popüler 4 Restoran Servis ÇeşidiYemek

Yazar: Adisyo

Kendine Has Özellikleriyle Öne Çıkan En Popüler 4 Restoran Servis Çeşidi

Bir kafe ve restoranda yemeğin kalitesi ve müşterilerin memnuniyeti için hazırlanma ve pişirme kadar yemeklerin servisi ve sunumu da önemlidir.

Cloud Kitchen (Bulut Mutfak) Nedir? Hayalet Mutfak İle İlgili Kapsamlı RehberYemek

Yazar: Adisyo

Cloud Kitchen (Bulut Mutfak) Nedir? Hayalet Mutfak İle İlgili Kapsamlı Rehber

Gıda sektörü hem teknolojinin gelişmesi hem de ortaya çıkan yeni gereksinimler nedeniyle hızla değişen bir sektör.

Restoranlar İçin 6 Etkili Pazarlama StratejisiYemek

Yazar: Adisyo

Restoranlar İçin 6 Etkili Pazarlama Stratejisi

Günümüzde restoranların çalışma ve pazarlama stratejileri, dijital teknolojinin hayat bulması ile kökten değişim gösterdi. Dijital dünya sayesinde restoran sahipleri geleneksel yöntemle ağızdan ağza dolaştırılan sözlere bağımlı değiller.

Restaurant İş Planı Nasıl Yazılır? Restaurant İş Planı ÖrnekleriYemek

Yazar: Adisyo

Restaurant İş Planı Nasıl Yazılır? Restaurant İş Planı Örnekleri

Restoran açmak isteyen herkesin mutlaka bir iş planına ihtiyacı vardır.

İyi Bir Restoran Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?Yemek

Yazar: Adisyo

İyi Bir Restoran Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Restoran işinde başarılı olmak sadece yemeklerin lezzetine ve hizmet kalitesine bağlı değildir.

 Restoran Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?  Yemek

Yazar: Adisyo

Restoran Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hem sosyalleşme hem de lezzetli yemek yeme mekanı olan restoranlar, günlük hayatta önemli bir yere sahip.

 Restoran Mutfağında Olması Gerekenler Nelerdir?Yemek

Yazar: Adisyo

Restoran Mutfağında Olması Gerekenler Nelerdir?

Restoran açmak isteyen bir girişimci iseniz, düşünmeniz gereken birçok detay var.

Cost Control Nedir? Cost Control Nasıl Hesaplanır?Yemek

Yazar: Adisyo

Cost Control Nedir? Cost Control Nasıl Hesaplanır?

Cost control, yapılan eylemlerin işletme üzerindeki etkilerini değerlendiren faydalı bir uygulamadır.

Adisyon Nedir? Adisyon Nasıl Hesaplanır? Yemek

Yazar: Adisyo

Adisyon Nedir? Adisyon Nasıl Hesaplanır?

Fransızcada “hesap” anlamına gelen adisyon, günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız kelimelerden biridir.

Okunması Gereken Gastronomi Kitapları Yemek

Yazar: Adisyo

Okunması Gereken Gastronomi Kitapları

Yunanca “mide” ve “kural” kelimelerinin birleşiminden oluşan gastronomi, en basit şekilde “iyi yemek pişirme bilimi” olarak değerlendirilir.

SIFIR ATIK PROJESİ VE YEŞİL RESTORANLARYemek

Yazar: Adisyo

SIFIR ATIK PROJESİ VE YEŞİL RESTORANLAR

Geri dönüşüm var, geri dönüş yok! Yeme-içme sektöründeki “yeşil restoran”ların yükselişinden gün geçtikçe yaygınlaşan “Sıfır Atık Projesi”ne, sürdürülebilirlik kavramını ele aldık

2022 ve Sonrası İçin Yeme-İçme Sektörü Trendleri Yemek

Yazar: Adisyo

2022 ve Sonrası İçin Yeme-İçme Sektörü Trendleri

Pandemi sürecinin pek çok sektörü değiştireceği öngörülüyor ki bunların başında Yeme-İçme sektörü geliyor.

Dünyanın En Eski Restoranları Yemek

Yazar: Adisyo

Dünyanın En Eski Restoranları

Finansal hizmetler sağlayıcısı “NetCredit”, Antarktika hariç her kıtada yüzlerce işletmeyi kapsayan bir araştırmaya imza attı ve ortaya (çevrimiçi de ulaşılabilen) “Dünyanın En Eski 10 Restoranı” çıktı.

Müşteri Memnuniyeti/ Müşteri Sadakati Yemek

Yazar: Adisyo

Müşteri Memnuniyeti/ Müşteri Sadakati

Günümüzde ürün kalitesi, fiyat, satış öncesi ve sonrası hizmetler, bulunabilirlik, güvenirlik, dijitalleşme, itibar yönetimi, müşterilerin beklentilerini anlamak gibi şüphesiz pek çok etken var ama bu yazıda çok popüler olan “müşteri memnuniyeti/ müşteri sadakati” kavramları üzerine eğileceğiz.

Kurye Paket Yönetiminin İşletmelere Avantajları ve ÖnemiYemek

Yazar: Adisyo

Kurye Paket Yönetiminin İşletmelere Avantajları ve Önemi

2020 yılı şüphesiz tüm dünya için zor geçiyor. Covid-19 salgını sebebiyle pandemi ilan edilmesi adeta hayatı felç etti. Sosyalleşmek, eğitim almak, işe gitmek hatta bir restoranda yemek yemek bile kısıtlandı.

Dijital Cep Menü Özellikleri Nelerdir?Yemek

Yazar: Adisyo

Dijital Cep Menü Özellikleri Nelerdir?

Dünya değişiyor, dijital yaşam yaygınlaşıyor. Günümüzde teknolojinin getirdiği kolaylığı inkâr edemeyiz. Alışverişten eğitime, sağlıktan sosyal yaşama kadar her ihtiyacımızı teknoloji sayesinde giderebiliyoruz.

Cafe Otomasyon Programını Kullanmak İçin NedenlerYemek

Yazar: Adisyo

Cafe Otomasyon Programını Kullanmak İçin Nedenler

Kafe otomasyon programları sektörün yenilikçi ve sistemli yönünü temsil ediyor. Hala kafe & restoran otomasyonlarını kullanmıyorsanız eğer bu yenilikten bihaber olabilirsiniz ancak teknolojinin getirdiği sistemli, güvenli, disiplinli bu program ile kesinlikle yeni bir deneyim kazanmak mümkün.

Restoran ve Kafe İşletmeciliğinin Püf NoktalarıYemek

Yazar: Adisyo

Restoran ve Kafe İşletmeciliğinin Püf Noktaları

Bir restoran/ kafe sahibi veya işletmecisi misiniz? Yeme-içme sektörüne yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Yalnızca mutfakta değil, mekanın farklı alanlarında mı görev yapıyorsunuz? Yoksa iyi bir hizmet bekleyen daimi müşterilerden misiniz? Aşağıdaki tavsiyeler, bu soruların herhangi birine “evet” cevabı verenler için…

Bu Filmlerin Başrolünde “Yemek” Var!Yemek

Yazar: Adisyo

Bu Filmlerin Başrolünde “Yemek” Var!

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler

Paket Servisin Püf Noktaları Nelerdir?Restoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Paket Servisin Püf Noktaları Nelerdir?

Paket Servisin İncelikleri - Restoran ve Kafe İşletmecilerine Altın Değerinde Öneriler

Michelin Yıldızı Nedir? Michelin Yıldızlı Restoranlar, Türk ŞeflerRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Michelin Yıldızı Nedir? Michelin Yıldızlı Restoranlar, Türk Şefler

Michelin yıldızı, dünya genelindeki restoranların kalitesini değerlendirmek için kullanılan prestijli bir puanlama sistemidir. Bu sistem, Michelin Rehberi tarafından yönetilmektedir ve restoranların yemek kalitesi, sunumu, servisi, atmosferi ve fiyatları gibi birçok faktöre göre değerlendirilir.

 Yaz Sıcakları İçin En Lezzetli İçeceklerRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Yaz Sıcakları İçin En Lezzetli İçecekler

Sıcakları Bertaraf Edecek Enfes Yaz İçecekleri...

İyi Bir Garson ve ya Servis Elemanında Bulunması Gereken ÖzelliklerRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

İyi Bir Garson ve ya Servis Elemanında Bulunması Gereken Özellikler

Herkes Garsonluk Yapabilir Ama Herkes İyi Bir Garson Olamaz! İyi Bir Garsonda Bulunması Gereken Özellikler

Mekanlar İçin Dijital Pazarlamanın Önemi… Kafe Ve Restoranlar İçin Sosyal Medya YönetimiRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Mekanlar İçin Dijital Pazarlamanın Önemi… Kafe Ve Restoranlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Şeflerin Savaşı’ndan Çikolata’ya, Başrolünde “Yemek” Olan Unutulmaz Filmler...

Yazın Tüketilmesi Gereken BesinlerRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Yazın Tüketilmesi Gereken Besinler

Restoran ve Kafe Menülerinde de bu Yiyecekleri Sorunuz!...

Restoran Menüsü Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli KurallarRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Restoran Menüsü Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Kurallar

Başarılı Menü Tasarımı Nasıl Yapılır? Bu Tüyolardan Yararlanın...

Restoranlarda POS Sistemi Kullanmanın FaydalarıRestoran ve Cafe

Yazar: Adisyo

Restoranlarda POS Sistemi Kullanmanın Faydaları

Restoran işletmeleri, müşteri memnuniyetini arttırmak, siparişleri hızlı ve doğru bir şekilde yönetmek ve stok takibini kolaylaştırmak gibi birçok zorlukla karşı karşıyadır.

İletişim
Özellikler
Hakkımızda
Sözleşmeler
Kaynaklar
İletişim
Sosyal Medya
app store adisyo
play store adisyo
Copyright © Adisyo 2023. Tüm Hakları Saklıdır
Google
5,0
yerli üretim adisyo